چهارمین جلسه هیات اندیشه ورز فرهنگی و اجتماعی استانداری قم با موضوع " بررسی مساله خشونت در استان قم " برگزارشد.

  • دوشنبه, 10 تیر 1398 11:02
  • بازدید 1168 بار

در این جلسه که روز گذشته در سالن شهدای رسانه سازمان صداوسیمای قم به همت مؤسسه صراط مبین برگزار شد، علل و عوامل بروز خشونت در استان و راهکارهای کنترل و کاهش خشونت در استان قم مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه دکتر محمد¬تقی دشتی، مدیرعامل موسسه صراط مبین اظهار داشت: طی جلسات مختلف هیات اندیشه‌ورز استان در خصوص موضوع خشونت، پژوهشگران این موسسه اقدام به تهیه جدول تحلیل لایه‌ای علت‌ها و نمودار ایشیکاوا نمودند که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
دکتر دشتی افزود: آگاهی‌بخشی، مهارت‌آموزی، تربیت، نظارت و کنترل، تخلیه و کانالیزه کردن انرژی جوانان، کاهش مشکلات اقتصادی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از راهکارهای کاهش و کنترل خشونت هستند.
در ادامه جلسه اساتید حوزه و دانشگاه و نخبگان فرهنگی، اجتماعی استان نقطه نظرات خود در مورد راهکارهای کنترل خشونت در استان را بیان کردند.
در این جلسه نماینده مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، قائم مقام صدا و سیما، اساتید حوزه و  دانشگاه، معاون اداره کل پزشکی قانونی، مدیرکل امور بانوان استانداری قم، مدیر کل بهزیستی استان و کارشناسان مؤسسه صراط مبین حضور داشتند و راهکارهای خود برای کنترل خشونت را بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید