حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید حسین میرمعزی رئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه‌های علمیه از مرکز پژوهشی مبنا دیدار کردند.

  • شنبه, 26 مهر 1399 14:36
  • بازدید 752 بار

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید حسین میرمعزی رئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه‌های علمیه از مرکز پژوهشی مبنا دیدار کردند.

رئیس مرکز پژوهشی مبنا در دیدار حجت‌الاسلام دکتر میرمعزی، ضمن خیرمقدم و اظهار خرسندی جهت دیدار ایشان از مرکز پژوهشی مبنا، آسیب‌شناسی در حوزه دین، مسائل دینی و نهادهای دینی را از مهم‌ترین رویکردهای این مجموعه برشمرد و اظهار داشت: مسئله محوری شاخصه مهم تحقیقات راهبردی این مرکز است. بررسی نظام‌واره‌ای مسائل و توجه به ارتباطات نظام‌مند مسائل و موضوعات امر بسیار مهمی است که در این مرکز بدان پرداخته می‌شود. رئیس مرکز پژوهشی مبنا بهره‌گیری از روش نوین پژوهشی در بررسی مسائل را از دیگر ویژگی‌های مهم این مرکز پژوهشی دانست و یادآور شد: در این روش از مسئله به سمت شرح وظایف نهادها و ارگان‌ها حرکت نموده و در این راستا از نظرات نخبگان با روش‌هایی چون؛ برگزاری هیئت اندیشه‌ورز و اخذ مصاحبه‌های عمیق استفاده می‌شود.
وی رویکرد توأمان سبقه حوزوی و متد دانشگاهی پژوهشگران مبنا را از دیگر ویژگی‌های مرکز پژوهشی مبنا توصیف کرد و ابراز داشت: اتصال نهاد پژوهشی و یافته‌های دانشی با بدنه‌های اجرایی از هدف‌گذاری‌ها و موضوعات مهم این مرکز پژوهشی به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرمعزی، رئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه‌های علمیه، در دیدار از مرکز پژوهشی مبنا، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های این مرکز پژوهشی، بر عملیاتی سازی تفاهمات تأکید نمود و ابراز داشت: مرکز مطالعات راهبردی جزء مطالباتِ مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی از حوزه‌های علمیه است.
ایشان در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز مطالعات راهبردی حوزه‌های علمیه با بیان این‌که تاکنون سه گروه در این مرکز تأسیس‌شده است، ابراز داشت: گروه حوزه و روحانیت و بررسی مسائل درون حوزوی، گروه حوزه و جامعه باهدف بررسی رسالت‌های حوزه‌های علمیه در جامعه و نیز گروه حوزه و نظام ازجمله گروه‌های تخصصی این مرکز به شمار می‌روند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی حوزه به برخی از پژوهش‌ها و مطالعات این مرکز اشاره نمود و ابراز داشت: توجه به مطالبات نظام اسلامی به‌منظور احصاء رویکردهای دینی در مواجه با مسائل از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های این مجموعه به شمار می‌رود.
دکتر میرمعزی بر اهمیت مباحث آینده‌پژوهی و برخورداری از نگاه‌های آینده نگرانه در مسائل تأکید نمود و اذعان داشت: این مرکز ناظر به اهمیت مباحث آینده‌پژوهانه کارگروه تخصصی‌ای را بدین منظور راه‌اندازی نموده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر میرمعزی در پایان سخنان خود تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های فاخر مرکز پژوهشی مبنا نیاز است تا تفاهم‌نامه ویژه‌ای آماده و برای پرهیز از اتلاف وقت، پیگیری فعالیت‌های مشترک، هم‌زمان با مراحل تنظیم و تصویب و امضاء تفاهم‌نامه ادامه داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

View the embedded image gallery online at:
https://smhi.ir/index.php/news/item/5456-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProId4ba62c2c66

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید