شماره مهر ماه پژوهشنامه «افق مکث» با موضوع"زبان خارجی"و در سه بخش مجزا شامل: پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها منتشر شد.

  • دوشنبه, 03 آبان 1395 13:32
  • بازدید 2704 بار


به گزارش"پایگاه اطلاع رسانی صراط مبین"، بشماره جدید «افق مکث»، با موضوع "زبان خارجی" جهت پایش و آسیب شناسی وضعیت آموزش و آموزشگاه های زبان خارجی منتشر شد. این پژوهشنامه در سه بخش مجزا شامل پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها در دسترس عموم قرار گرفته است.

در بخش مصاحبه ها، راهکارهای بومی سازی آموزش زبان بوده مد نظر بوده است که با شش تن از اساتید فن در این زمینه گفتگو شده است و سعی شده نظرات طیف متنوعی از آموزشگاه داران، تا کارشناسان آموزش و پرورش و کارشناسان فرهنگی منعکس شود. و مباحثی از چیستی و چرایی بومی سازی تا چگونگی آن ارائه شده است و از تجربیات آنها در فرآیند بومی سازی استفاده شده است.
در بخش پیشینه پس از بیان تاریخچه بسط زبان انگلیسی و دست های موجود در ترویج این زبان،  به ارائه اطلاعات و آماری درباره گستره جغرافیایی این زبان، تعداد آموزشگاه فعال در ایران پرداخته شده است. و سپس مقررات موثر در این مساله مد نظر قرار گرفته اند. و در نهایت به دستگاه ها و نهادهای فعال داخلی و اقدامات آنها در این راستا پرداخته شده است.
در بخش فراتحلیل نیز با استقصاء منابع مکتوب موجود که نگاهی آسیب شناسانه داشته اند، لیستی از آسیب ها، عوامل ایجاد کننده آنها و راهکارهای بیان شده، به صورت نموداری ارائه شده است.

همچنین شما می توانید برای خرید نسخه فیزیکی و قرار گرفتن در لیست مشترکین دریافت این پژوهشنامه با دفتر پژوهشنامه به شماره 32910663-025 تماس حاصل نمایید.این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید