برگزاری نشست هفتم نظریه دولت اسلامی

  • سه شنبه, 03 تیر 1399 07:17
  • بازدید 71 بار

نشست هفتم نظریه دولت اسلامی با حضور اساتید حقوق عمومی اسلامی و پژوهشگران مرکز پژوهشی مبنا در تاریخ 01 تیرماه 1399 برگزار گردید.

در این نشست، رابطه بین رضایت مردم و مشروعیت یک نظریه، رابطه بین کارآمدی یک نظریه و مشروعیت دولت برآمده از آن، ارتباط بین تاریخچه سرزمین با نظریه دولتی که برای آن ارایه می گردد و همچنین شناسایی نقطه عزیمت نظریه دولت اسلامی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
برای هر یک از موضوعات پیش گفته نظرات متعددی توسط اساتید ارایه و تبیین گردید و جنبه های مختلف بحث از جمله تعاریف، پیش فرض ها، لوازم هر پاسخ ارایه شده، میزان ارتباط بین مفاهیم (مانند رضایت و مشروعیت)، مورد توجه و تبادل نظر قرار گرفتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید