آغاز پروژه «نظریه حقوق عمومی اسلامی» و «نظریه دولت اسلامی» به همت مرکز پژوهشی مبنا

  • دوشنبه, 21 مرداد 1398 23:48
  • بازدید 56 بار

پروژه مبنایی «نظریه حقوق عمومی اسلامی» و «نظریه دولت اسلامی» در مرکز پژوهشی مبنا با حضور اساتید مبرز دانشگاهی-حوزوی و با محوریت حجت الاسلام‌والمسلمین استاد محمدجواد ارسطا آغاز شد.

دکتر محمدتقی دشتی مدیرعامل مرکز پژوهشی مبنا (مولفه های بنیادین نظام اسلامی) اظهار داشت؛ این پروژه در راستای اهداف و سیاست های کلان مقام معظم رهبری برای عبور و ارتفاع نظام اسلامی به مرحله دولت اسلامی است.
وی افزود: بدیهی است که بدون طراحی نظریه دولت اسلامی امکان ایجاد دولت اسلامی به صورت مستقل و مطلوب وجود ندارد.
وی تصریح کرد؛ با توجه به نظر اساتید فعال در این پروژه ، مقدمه ارائه نظریه دولت اسلامی ، طراحی نظریه حقوق عمومی اسلامی است. بنابراین کلان پروژه طراحی نظریه حقوق عمومی اسلامی در دستور کار قرار گرفت که از دل آن،  نظریه دولت اسلامی نیز استخراج می شود.
لازم به توضیح است که این پروژه با حضور و تلاش اساتیدی چون حجت‌الاسلام دکتر حسین جوان آراسته ، دکتر سیداحمد حبیب نژاد و دکتر محمدتقی دشتی با محوریت و مسئولیت دکتر محمدجواد ارسطا در حال انجام است.
همچنین قرار است در مراحل انجام این پروژه، از مساعدت مراکز علمی و دانشگاهی مختلف استفاده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

زندگی بدون فقر
آیه شریفه : لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ و ... (سوره حدید ، آیه 25)ترجمه : ما پيامبرانمان را با دليل های روشن فرستاديم و با آن ها کتاب و ترازو را نيز نازل کرديم تا مردم به عدالت عمل کنند ( و در سایه عدالت زندگی کنند و فقر و فقیری در جامعه باقی نماند) و ... روایت : النبی (صلی اله علیه و علی آبائه) :  ... و لم یفقرهم فیکفرهم (کافی،ج۲، ص ۲۶۳ و بحار ، ج22، ص495) ترجمه : حضرت فرمود: ...  پیشوایان بر امتم را تذکر می‌دهم که جامعه را به فقر و ناداری نکشانند تا (از حکومت دینی و مدیریت اقتصادی آن ناامید گرددند...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید