ارزش علم

آیه شریفه : وَ يعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ (سوره مبارکه جمعه ، آیه 2 )
ترجمه : و به آنان كتاب و حكمت ‏آموزد.
روایت : قال الصادق (ع): ... و آتاهُ عِلماً و حُكْماً يُدَبِّرُ بِهِ اَمْرَ دينِهِ و دنياهُ (نهج البلاغه ، خطبه ى 234 )
ترجمه : امام صادق (ع) مي‌فرمايد: ... و خداوند به انسان معتقد ، دانش و بینش می بخشد تا برای دین و دنیای خود برنامه ریزی کند.

امام خمینی(ره) : انسانيت انسان به علم و تقواست، به دانشمندی و تقواست. كسی كه علم و تقوا دارد، اين به ديگران مقدم است؛ و كسی هر چه هم دارايی داشته باشد ولی علم و تقوا نداشته باشد، ابداً در اسلام ارجی ندارد.
(صحيفه امام، ج‏6، ص: 464)
امام خامنه ای : برای يك ملت، علم وسيله‌ای است برای رسيدن به اقتدار ملی و ثروت ملی.
 علم مايه‌ی قدرت و ثروت است. اگر كشور شما و نظام جمهوری اسلامی بايد به اين قدرت و اقتدار دست پيدا كند تا بتواند از ملت خود، از كشور خود، از ارزش‌های خود و از نظام خود پشتيبانی كند و مصونيت ببخشد - كه قدرت فايده‌اش اين است؛ اقتدار برای زورگوئی به ديگران نيست، برای جلوگيری از زورگوئی ديگران است - و اگر در كنار اين به ثروت احتياج دارد تا بتواند مشكلات گوناگونی را كه ميراث سال‌ها حكومت استبدادی در اين كشور است برطرف كند، بايد علم را به دست بياورد.  (ديدار نخبگان جوان دانشگاهی با رهبر انقلاب 5/6/1387)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیام هفته

اقدام و تلاش
قرآن : ... فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ...  (سوره توبه، آیه 12)ترجمه: با پیشوایان کفرکه دشمن انسان و انسانیت هستند و با ارزش های توحیدی می ستیزند نبرد کنید.حدیث: قَالَ الامام علی (ع) : ... وَ جَاهِدْ فِي اَللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ وَ لاَ تَأْخُذْكَ فِي اَللَّهِ لَوْمَةُ لاَئِمٍ وَ خُضِ اَلْغَمَرَاتِ لِلْحَقِّ حَيْثُ كَانَ وَ تَفَقَّهْ فِي اَلدِّينِ وَ عَوِّدْ نَفْسَكَ اَلتَّصَبُّرَ عَلَى اَلْمَكْرُوهِ وَ نِعْمَ اَلْخُلُقُ اَلتَّصَبُرُ فِي اَلْحَقِّ و  (نهج البلاغه، نامه 31)ترجمه: امام علی(ع) فرمودند: در راه خدا جهاد كن جهدى كامل، و ملامت ملامت كنندگان تو را از جهاد در راه خدا باز ندارد. به را...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید