آمادگی در برابر دشمن


آیه شریفه : وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ  (سوره مبارکه انفال ، آیه 60)
ترجمه : تا می توانید برای دفع دشمنان (و دفاع از هود و ارزش ها ...) نیرو و سلاح تهیه کنید .
روایت : الامام علی(علیه السلام) : ... اغزوهم قبل أن يغزوكم فوالله مَا غزي قوم فِي عقر دارهم إِلا ذلوا (نهج البلاغه ، خطبه 85)
ترجمه : امام علی فرمودند: ... پیش از این که دشمن به شما حمله کند ، شما به دشمن حمله ور شوید. به خدا سوگند ، هیچ ملتی ننشت تا دشمن پا به خاک او گذاشت ، مگر این که ذلیل شد ... (شکست خورد)

امام خمینی(ره) : با قبول و اجرای صلح كسی تصور نكند كه ما از تقويت بنيه دفاعی و نظامی كشور و توسعه و گسترش صنايع تسليحاتی بی‏نياز شده‏ايم، بلكه توسعه و تكامل صنايع و ابزار مربوط به قدرت دفاعی كشور از اهداف اصولی و اوليه بازسازی است و ما با توجه به ماهيت انقلابمان در هر زمان و هر ساعت احتمال تجاوز را مجدداً از سوی ابرقدرتها و نوكرانشان بايد جدی بگيريم.
 (صحيفه امام، ج‏21، ص: 159)
امام خامنه ای : علاج صحيح در مقابل تجاوز امريكا، مستحكم كردن ساخت داخلی نظام است. نظامی كه حقيقتاً متّكی به مردم است و مردم از آن دفاع می‌كنند، در درون خودش مستحكم است. رخنه‌های گوناگونی كه به يك نظام صدمه می‌زند، بسته شده است و هيچ قدرتی نمی‌تواند اين نظام را از بين ببرد. ما می‌توانيم ساخت داخلی را مستحكم كنيم؛ همان‌طور كه امروز هم بحمداللَّه مستحكم است.
 (بيانات در ديدار با دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتی 22/2/1382)

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید