وحدت تنها راه جلوگیری از مسلمان کشی است

حجت الاسلام والمسلمین سیدعمار حکیم:
وحدت تنها راه جلوگیری از مسلمان کشی است
متاسفانه امروز به اسم تطهیر جامعه اسلامی، جوانان خون یکدیگر را می ریزند، درحالی که این امت می توانست با اتحاد همه مشکلات را رفع و دشمنان را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم، پیش از ظهر امروز در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، با تشکر از جمهوری اسلامی برای برگزاری این کنفرانس، گفت: کنفرانس وحدت با نیت خیر امام راحل و آیت الله العظمی خامنه ای، زمینه مشترک کردن اهداف اسلامی را فراهم کرده است.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق افزود: خداوند متعال پیامبر اکرم(ص) را صاحب خُلق عظیم و اسلام را دین رحمت و خلق نیکو و توحید دانسته است، امام علی(ع) نیز انسان را با این خصایل نیکو خطاب کرده است.
وی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در دوران پربار نبوت خود سعی کردند که مسلمانان را با مبانی دین آشنا و اصلاح گری را در بین این مردم آغاز کردند و به آنها آموختند که باید در مقابل دشمنان چه موضعی داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین عمار حکیم ادامه داد: اختلاف در قرائات مشکل بزرگی را برای جهان اسلام ایجاد کرده است، ولی نباید این اختلاف در قرائات این چنین باعث گسست و تنفر شود.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق افزود: اختلافات فکری و حزبی شاید در ابتدا منفی به نظر برسد، ولی می تواند با تمسک به یک یا چند اصل بنیادین، در کنار هم قرار گرفته و قدرت جهان اسلام را بیشتر کند که باید روی این مسئله تمرکز کرد.
وی تصریح کرد کرد: باید با روشنگری و تبیین مبانی اسلام، فرهنگ اجتماعی جدیدی در بین امت اسلامی ایجاد کنیم و در این زمینه با توسعه ابزارهای ارتباطی می توانیم به راحتی این حرکت را با حضور گسترده جوانان در کشورهای اسلامی دنبال کنیم.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: امروز امت اسلام به سبب افکار متحجرانه دچار چالش شده و باید زیر سایه مکتب حقیقی اسلامی فتنه ها را برطرف کنیم.
وی با بیان این که تحمل عقاید و تفکرات مختلف یکی از مهمترین راه های مقابله با فتنه گری است، ابراز داشت: اختلاف فقهی و عقیدتی در بین مسلمانان ایجاد شده، ولی هیچ گاه نباید کرامت آنها را از بین ببرد و آنان را در مقابل هم قرار دهد.
حجت الاسلام والمسلمین حکیم افزود: متاسفانه امروزه به اسم تطهیر جامعه اسلامی، جوانان خون هم را می ریزند، درحالی که این امت می توانست با اتحاد همه مشکلات را رفع و دشمنان را شکست دهد، ولی دوری از فکر اصیل اسلامی و تحریف دین و فتنه باعث شد که این چنین در مقابل هم قرار بگیرند.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق یادآور شد: امروزه در عراق خون ترکمان، عرب، کرد، ایزدی و شیعه و سنی به دست منحرفان و دشمنانی که آنها را به جان مسلمانان اندخته اند، ریخته می شود.
وی در پایان گفت: امروزه خاورمیانه اسلامی نیازمند یک تحول فکری است تا به توازن سیاسی برسد، البته این توازن سیاسی نیازمند تدبیر و تدبر و تعمق و فکر عمیق اسلامی است؛ مسلمانان باید با بازگشت به اصول و وحدت، زمام امور خود را در دست گرفته و آن را به دست دشمنان ندهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید