دین و فرهنگ در رسانه ها

ناهنجاری‌هایی که در یک جامعه وجود دارد به دو نحو ابراز وجود کرده و در بین مردم گسترش می‌یابند. اول به صورت دفعی و آشکار و دوم به صورت تدریجی و پنهانی.
عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه علمای دین باید از دین فروشی بر حذر باشند، گفت: نباید به خاطر خواسته های نامشروع مردم بر حقایق اسلام سرپوش بگذاریم.یازدهمین جلسه از سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مسجد سلماسی قم برگزار شد، به تفسیر آیه 79 سوره مبارکه بقره پرداخت و با بیان اینکه خداوند در آین آیه شریفه سه مرتبه واژه «ویل» را به کار برده است، گفت: مراد از واژه «ویل» عذاب دردناک و سخت است.
حجت الاسلام قائمی:معاون آموزش حوزه علمیه مازندران، تقویت رشته های تخصصی در حوزه را فرصت مناسبی برای گسترش دایره علمی حوزه دانست.
جمعی از اساتید حوزه علمیه های و دانشگاه در بیانیه ای خطاب به مسؤولان بر لزوم ساماندهی فضای مجازی تأکید کردند و خواستار اهتمام مسؤولان در این زمینه شدند.
نماینده خبرگان با هشدار نسبت به برنامه ریزی های دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه گفت: نهادینه کردن تفکرات امام و رهبری در حوزه سد محکمی در برابر نفوذ دشمن است.
چه رابطه‌ای میان دو مفهوم اخلاق و سبک زندگی وجود دارد و از سوی دیگر بحث کردن در این زمینه دارای چه اهمیتی است.نشست علمی نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی به همت مجمع عالی حکمت اسلامی هفته گذشته در سالن اجتماعات مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد در این نشست علمی حجج اسلام محمدسعید مهدوی کنی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و احمدحسین شریفی، عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به بیان نظرات…
مناظره علمی "عدالت فرهنگی" با حضور عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی و رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی علوم انسانی برگزار شد.کرسی ترویجی و مناظره علمی چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی عدالت با موضوع "عدالت فرهنگی" امروز با ارائه حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی و دکتر نعمت‌الله فاضلی رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی علوم انسانی و دبیر علمی احمد اولیایی در تالار امام مهدی(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
روحانیانی که درک صحیحی از دین پیدا کرده و پختگی دارند و ایمان قوی دارند، تحلیلشان تحلیل دینی است اینها بیایند و آثار هنری را ایجاد کنند.اشاره: هنر یکی از مواهب الهی است و روزنه ای است برای بیان حقیقت. در طول تاریخ اسلام همواره از این ابزار برای رساندن پیام الهی استفاده می شد. با پیروزی انقلاب اسلامی توجه به هنر خصوصا هنرهای تصویری قوت بیشتری گرفت تا آنجا که طلاب علوم دینی به عنوان مبلغان شریعت الهی، به…
صفحه1 از5

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید