دین و فرهنگ در رسانه ها

باید هم گناه بودن گناه را خیلی جدی بگیریم و هم تمام همّ و غم خود را برای اینکه گناهکاران از گناهشان منصرف شوند صرف کنیم.حجت الاسلام والمسلمین حسین سوزنچی، استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) در کانال اختصاصی خود درباره شیوه مقابله حضرت ابراهیم(ع) با عذاب شدن قوم حضرت لوط(ع) و زوایای پنهان آن مطالبی را بیان کرده است که در ذیل تقدیم مخاطبان می‌شود.
نشست "کودکان و وابستگی به فضای مجازی" برگزار شددومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی حقیقت مجازی با عنوان «درمان وابستگی کودک و نوجوان به فضای مجازی» با حضور حجت الاسلام مصطفی رشید، متخصص روانشناسی شخصیت و مشاوره خانواده به همت گروه مطالعات فضای مجازی معاونت پژوهش حوزه علمیه پنجشنبه ۲۰ دی ماه در مدرسه تخصصی قرآن و عترت حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی حقیقت مجازی با عنوان «درمان وابستگی کودک و نوجوان به فضای مجازی» برگزار شد.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:حجت‌الاسلام والمسلمین اسلامی با تأکید بر اینکه رسانه مسیر تکاملی خود را طی می‌کند و ما باید با آن همراه باشیم، گفت: اخلاق رسانه‌ای به نوآوری و آفرینش نیاز دارد.اشاره: امروزه رسانه ها یکی از ارکان اصلی شکل دهی فرهنگ عمومی و اخلاق فردی و اجتماعی به شمار می آیند. دانش نظری این رسانه ها که عمدتا مبتنی بر رویکردهای سکولار و سرمایه داری غرب تولید شده است اکنون با بحران ضعف اخلاق…
صریح با والدین درباره "تربیت جنسی فرزندان"حجت الاسلام اخوی بر این باور است که عده‌ای زمانی متوجه ناپسند بودن، گناه آلود بودن و آسیب‌های این رفتار جنسی می‌شوند که ترک آن برایشان دشوار است.اشاره: پدرها و مادرها همیشه به دوران کودکی فرزندان توجه دارند؛ اما در گذار فرزندشان از کودکی به جوانی غفلت‌هایی انجام می‌شود و والدین نوجوان را تا اوایل جوانی در حد یک کودک می‌پندارند و با او رفتاری درخور توجه یک کودک می‌کنند. از این رو خبرنگار…
سرعت تغییرات و ارتباطات گسترده باعث اتفاقاتی شده که از آن جمله می‌توان به فردگرایی افراطی انسان ها اشاره کرد. مردم در کلبه های دیجیتالی زندگی می‌کنند و حداقل ارتباط را با فضای خارج می‌خواهند و می‌توانند داشته باشند.فرهنگ در دنیای امروز، مقوله‌ای است که کانون تغییرات جدی به حساب می‌آید. هر تغییری در هرسطحی، بعد از مدتی کوتاه، در عرصه فرهنگ، نمود پیدا خواهد کرد. در حقیقت اتاق انتظار تغییرات خرد وکلان در دنیای حاضر، عرصه فرهنگ می‌باشد.
اسماعیلی در انجمن سواد رسانه مطرح کرد؛سینمای ایران به چهار بخش جریان روشنفکری التقاطی، فمینیستی، روشنفکری عامه پسند و سینمای انقلاب اسلامی تقسیم می‌شود.دکتر رفیع الدین اسماعیلی در سلسله جلسات آموزشی دوره سواد رسانه به تحلیل سینمای ایران پرداخت. در این نشست به ادامه مباحث جریان شناسی سینمای ایران پرداخته شد.
مرکز ملی پاسخ‌گویی به سؤالات دینی به منظور آسان شدن شیوه پرسش و پاسخ در فضای مجازی، ربات پاسخ‌گویی به سؤالات دینی در پیام رسان "بله" را راه اندازی کرد.
صفحه1 از4

پیام هفته

زندگی بدون فقر
آیه شریفه : لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ و ... (سوره حدید ، آیه 25)ترجمه : ما پيامبرانمان را با دليل های روشن فرستاديم و با آن ها کتاب و ترازو را نيز نازل کرديم تا مردم به عدالت عمل کنند ( و در سایه عدالت زندگی کنند و فقر و فقیری در جامعه باقی نماند) و ... روایت : النبی (صلی اله علیه و علی آبائه) :  ... و لم یفقرهم فیکفرهم (کافی،ج۲، ص ۲۶۳ و بحار ، ج22، ص495) ترجمه : حضرت فرمود: ...  پیشوایان بر امتم را تذکر می‌دهم که جامعه را به فقر و ناداری نکشانند تا (از حکومت دینی و مدیریت اقتصادی آن ناامید گرددند...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید